SUSIPAŽINKIME: LEVANDŲ ETERINIS ALIEJUS

Paskelbė levanderija 2022/10/03 0 Komentarai

Susipažinkime: levandų eterinis aliejus

Kas yra eterinis aliejus?

    Eterinis aliejus yra sudėtingas augalo sukurtų aromatinių junginių mišinys, gaunamas iš     augalų lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės. Kvapais augalas komunikuoja su aplinka – pritraukia reikalingus mikrobus, vabzdžius, kaimynus, atstumia „priešus“, saugosi nuo nepalankių aplinkos sąlygų. Eteriniai aliejai mus pasiekia natūraliai, kai uodžiame augalus, juos valgome, naudojame kvapnių augalų gaminius ir pan. Kadangi su augalais žmonija gyvena visą savo buvimo žemėje laiką, eterinius aliejus mūsų organizmai pažįsta ir yra gerai išmokę juos perdirbti.

Kaip gaminami eteriniai aliejai?
    Natūralūs augaliniai eteriniai aliejai gaunami naudojant tris pagrindinius metodus. Dažniausiai naudojama distiliacija vandens garais. Šaltojo spaudimo būdas daugiausiai taikomas aliejaus gavybai iš citrusinių vaisių. Trečias būdas, ekstrakcija organiniais tirpikliais, yra taikomas, kai eterinių aliejų augaluose yra labai nedaug.

Kaip naudoti eterinius aliejus?
   Eteriniai aliejai yra labai lakūs, lengvai garuoja ir maišosi su oru, kuriuo kvėpuojame. Taigi kartu su oru įkvepiame ir eterinių aliejų molekulių. Paprasta: panašų efektą patiriame vaikščiodami miške ar  pievose.     Eteriniai aliejai yra labai lakūs, lengvai garuoja ir maišosi su oru, kuriuo kvėpuojame. Eterinius aliejus galima naudoti inhaliacijoms, kojų vonelėms ir vonioms, masažams, vietiniams įtrynimams ir kompresams. Prieš pradedant naudoti eterinį aliejų, rekomenduojame perskaityti  instrukciją.
    
Levandų eterinis aliejus
    Universalus ir plačiai naudojamas levandų eterinis aliejus – puikus pagalbininkas namų vaistinėlėje. Padeda įveikti nemigą, depresiją, nervinę įtampą, irzlumą, galvos skausmus, migreną. Slopina uždegimą, turi antibakterinį ir antiseptinį poveikį: puikiai tinka gydyti įvairioms žaizdoms, įdrėskimams ir nudegimams. Naudingas kvėpavimo takams: mažina gerklės infekcijas, kosulį, peršalimo, sinusito, bronchito, astmos požymius. Veiksmingai gydo odą: vienas geriausių eterinių aliejų gydant aknę (spuogus) ir egzemą, mažina raukšles, naikina žvynelinę, odos uždegimus. Puikiai atbaido vabzdžius, mažina įgėlimo skausmą. Naudojamas kosmetikoje ir parfumerijoje.
    Levandų eterinį aliejų galite saugiai naudoti kūdikiams nuo gimimo ir visai šeimai! Saikingai levandų aliejų reikėtų naudoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Žindymo metu saugus.
    Įspėjimas! Levandų eterinis aliejus nerekomenduojamas sergant epilepsija ir diabetu. Prieš naudojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukelia individualios alerginės reakcijos.
    Kosmetiniais tikslais levandos plačiai naudojamos bet kokio tipo veido odos priežiūrai: uždegimams, spuogams ir spuogams, dermatitui, pūslelinei malšinti. Eterinis aliejus taip pat teigiamai veikia galvos odą – naikina pleiskanas, apsaugo nuo plaukų lūžinėjimo. Levandos turi diuretikų poveikį, normalizuoja kepenų ir tulžies pūslės veiklą. Padeda pagerinti širdies raumens mitybą, normalizuoja kraujospūdį žmonėms, linkusiems į hipertenziją. Jis vartojamas gangrenai ir pūlingoms žaizdoms gydyti.
     Be eterinio aliejaus, medicininiais tikslais naudojamas levandų medus ir arbata. Farmacijoje levandos naudojamos kitų vaistų kvapui pagerinti.

Kaip išsirinkti kokybišką eterinį aliejų?
   
Kadangi eterinių aliejų paklausa yra labai didelė, jų galima rasti visur. Šie eteriniai aliejai gali būti gryni, skiesti arba suklastoti. Kokybiškas eterinis aliejus negali būti pigus. Norint gauti 1 litrą eterinio aliejaus reikia iki 100 kg levandų žiedų. Ant eterinio aliejaus buteliuko turi būti nurodytas distiliuoto augalo botaninis pavadinimas (pavyzdžiui, bot. Lavandula angustifolia), kilmės šalis, sudėtis, gamintojas, galiojimas.

https://levanderija.lt/visos-prekes/levandu-produkcija/eteriniai-aliejai 

Palikite komentarą